Sport 6 ditë / E përditësuar. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Nuhiu e pranon se Prishtina kishte shanse të shumta shënimi, Drita u shpëtua nga portieri. Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] Federata e Futbollit e […] Superliga e Kosovës 20/21 | Transfermarkt Untuk menggunakan laman web ini, sila aktifkan JavaScript. Position: Main positions: Age group: Compact. The table is sorted in descending order by the number of players of each country. This is an overview of the market values of the players of the selected competition, sorted by the highest market values. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. ... Telegrafi Sport zgjodhi më të mirët e vitit 2020 në Superligën e Kosovës. Fitore në këtë […] Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … List of goalscorers Superliga e Kosovës 20/21 This page contains a list of goalscorers for the selected competition, arranged in descending order. Detailed. Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. League, teams and player statistics. Gallery # player Nat. 3101 Artikuj. This is the page for the Superliga e Kosovës, with an overview of fixtures, tables, dates, squads, market values, statistics and history. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. Top market values Superliga e Kosovës . Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e qytetit. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Alongside the club the player plays for, they show the players' nationality, age and number of appearances. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Table Superliga e Kosovës 19/20 . Superliga e Kosovës. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës This statistic shows which country has the most players in the competition. This page shows the detailed table for a competition. Ani pse Ministria e Shëndetësisë prej ditësh ka rënë dakord për ta lejuar nisjen e kampionatit elitar të futbollit në vend, ende nuk ka ardhur vendimi nga Qeveria e Kosovës, instrument ky që kishte ndaluar veprimtaritë sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura, në kuadër të luftës ndaj pandemisë “Covid-19”. Linku i lajmit u kopjua. Do të kemi ndeshje në tri ditë radhazi, të martën dy, të mërkurën dy tjera dhe të enjten një.